Protez Saç Uygulaması Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Uygulamanın yapılacağı alanın ölçüsü, kullanılacak olan saçın kalitesi, saçın sıklığı ve uzunluğu, saç protezinin temelini oluşturan zeminin ...


Uygulamanın yapılacağı alanın ölçüsü, kullanılacak olan saçın kalitesi, saçın sıklığı ve uzunluğu, saç protezinin temelini oluşturan zeminin özellikleri ve kalitesi, hazırlayan firmanın ve üreticinin kalitesi, fiyatı doğrudan etkileyen faktörlerdir.
Bu temel özelliklerin hiç birinden fedakarlık yapılmamalıdır. Çünkü her biri bir zincir halkası gibi birbirine bağlı durumlardır. Herhangi biri eksik olursa hiç bir şekilde istenilen sonuç elde edilemez.


Peki siz bunları NASIL anlayabilir ve EN doğru kararı NASIL verebilirsiniz ?

Diyelim ki çeşitli görsellere, yorumlara, videolara bakarak uygulamayı yaptırmaya karar verdiniz. Sizde hayatınızı ve dış görünüşünüzü diğer insanlar gibi değiştirmek ve iyileştirmek istiyorsunuz. Fakat hala hiçbir bilginiz yok.Yani kandırılmak için gayet müsaitsiniz. Sadece sizin için en doğru alternatifi sunabilecek bunu yaparken de, hem maddi olarak sizi üzmeyecek ve işin arkasında durabilecek hem de profesyonel bir kuruma güvenmeye ihtiyacınız var.
Bu nedenle protez saç uygulatmadan önce uygulama yapılacak yere giderek birebir görüşün. Kişileri ve mekanı özellikle güven ve profesyonellik konusunda kendi süzgecinizden geçirin ve mutlaka kaç yıldır bu işi yaptıklarını sorun ileride bakım zamanlarınızda sorun yaşamamanız için bu çok önemlidir. Sonuç olarak aşağıda sizinle paylaştığımız birkaç ip ucunu da cebinizde bulundurursanız istediğiniz sonucu almamak için hiç bir nedeniniz kalmayacaktır.


Madde 1: Doğal Saçlar son derece yumuşaktır ve dolaşmaz, uygulamadan önce saçı yanınızda kremsiz şampuanla yıkatın, yumuşaklığını kaybetmemeli,kolay taranmalıdır.


Madde 2: Başınıza takıldığında protez saçın çevresinde kabartılar olmamalı, bu kabartılar saçınızın daha erken açılmasına sebep olacaktır, daha sık bakım ihtiyacı hissedersiniz.


Madde 3: Renk uyumu birebir olmalı varsa beyaz saçlar uyum içerisinde olmalı.


Madde 4: Kesim işlemi doğallığa aykırı olmamalı, kendi saçlarınızla ayırt edilememeli.


Madde 5: Saçınızın özellikle alın bölgesi dikkat çekmemeli. Montaj işleminden sonra aynaya daha yakından bakın siz anlıyorsanız herkes anlar.


Madde 6: Rahatlıkla fön çekilebilmeli, kolay şekil almalı.


Madde 7: Protez saçın başınıza tutunmasını sağlayan malzemeler, kesinlikle kalitesi yüksek , lisanslı ve bilinir markalar olmalı. Kullanılan bu ürünlerin Avrupa ve Amerika'daki ürünlerle aynı özelliklerde olmasına özellikle dikkat edilmeli;markasız onaysız adı duyulmamış malzemelerin cildinize zarar verebileceğini aklınızdan çıkarmayın. Kullanılan ürünler kesinlikle cildinize dost ürünler olmalı.