Erkeklerde Saç Dökülmesi

Erkeklerde saç dökülmesinin ilk sebebi genetik tip saç dökülmesidir. Fakat saç dökülmesinin farklı sebepleri de olabilir. En doğrusu, ilk adım olarak...

Erkeklerde saç dökülmesinin ilk sebebi genetik tip saç dökülmesidir. Fakat saç dökülmesinin farklı sebepleri de olabilir. En doğrusu, ilk adım olarak, işin uzmanı tarafından saç analizi yapılması olur.
Genetik açıklamada ; Erkeklerin saçsızlık genini anne tarafından aldığı söylenir. Ancak baba, dede, amca bu sorunu yaşamışsa muhtemelen bu genlere sahip olanlarda saç dökülmesi yaşayacaktır. Saçlarımızın dökülmesini genetik bir rahatsızlık olduğunu düşünürsek bundan pekte kaçış olmayacaktır.
Bitkisel şampuanlar, saç bakım ürünleri sadece kendimizi biraz daha iyi hissetmemizi sağlar. Bazı bakım ürünleri süreci biraz geciktirebilir. Ancak kesin çözüm değildir.
Saç problemi yaşayan herkesin aklına ilk saç ekimi geliyor.Aslında bu doğru bir düşünce değil. Çünkü saç ekimi her zaman istenileni veremez. Hatta istenilen sonucu alanların yüzdesi çok çok düşüktür. Bu nedenle sizin için en doğru olan, karar vermeden önce ilk olarak, yaptıracağınız saç analizidir. Genetik saç yapısı nasıl? Dökülmeyi engellemek mümkün mü? Saçlar hangi aşamada ? Bu ve bunun gibi birçok olgu detaylı bir şekilde değerlendirilmelidir. Karar vermeden önce mutlaka tek seçenekle kendinizi kısıtlamayın. Teknoloji çağındayız ve her şey çok hızlı değişiyor. Sizin içinde yapılabilecek bir şeyler mutlaka vardır. Sizin için neler yapabileceğimizi birde bizden dinlemek isterseniz, iletişim kanallarından ulaşıp, ücretsiz saç analizi için randevu talebinizi iletebilirsiniz. Unutulmamalıdır ki, mevcut olanı korumadan yapacağınız tüm işlemler ilerleyen zamanlarda sizlere sorun yaratabilir.